Doctor Who Experience powodem kłopotów w Cardiff

Wychodzą na jaw nowe, interesujące fakty dotyczące działalności Doctor Who Experience, które zostało zamknięte w zeszłym roku. O zamknięciu pisaliśmy w listopadzie 2016 roku. Jak się okazuje, działalność tej atrakcji sprowadziła na Cardiff więcej szkód niż pożytku.

Doctor Who Experience zostało otwarte w lipcu 2012 roku na podstawie umowy między miastem Cardiff a BBC Worldwide. Władze miasta udzieliły bezzwrotnej pomocy finansowej w celu wsparcia tego przedsięwzięcia. Nie dysponowały jednak własnymi środkami, aby subsydiować przedsięwzięcie, więc zwróciły się o pomoc z programu „Invest to Save Fund”. Rada miasta musiała uzyskane w ten sposób pieniądze oddać. Założono, że to część zysków z biletów pokryje pożyczkę.

Po ponad czterech latach został do spłaty ponad milion funtów i stało się jasne, że nie uda się uzyskać tych pieniędzy jak zakładano. Było to spowodowane tym, że atrakcja nie spotkała się z taką popularnością, jakiej się początkowo spodziewano. Pożyczkę nadal trzeba spłacić, a władze miasta prawdopodobnie będą musiały wziąć kolejny kredyt na spłatę brakującej kwoty.

W oświadczeniu rady Cardiff możemy przeczytać:

Rada dotowała Dr Who Experience, które było obsługiwane przez BBC Worldwide. Jednak nie mogło ono nadal działać, gdyż nie spełniało celów finansowych, które nam przedstawiono w swoim modelu biznesowym. Atrakcja została zamknięta i pozostał niedobór pieniędzy, które rada będzie musiała spłacić.

Plany co do zagospodarowania terenu po Doctor Who Experience nie są jeszcze znane. Nadal trwają rozmowy z właścicielami gruntów w celu uzgodnienia przedłużenia umów najmu. Jednak biorąc pod uwagę powyższe, trudno wierzyć, że DWE powróci do pierwotnego miejsca.

Udało wam się odwiedzić atrakcję? U nas możecie przeczytać dwie relacje z wycieczki po Doctor Who Experience. Jedną Artura Nowrota, a drugą JJ.

Źródło: The Cardiffian

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *