David Tennant o nowych przygodach Dziesiątego Doktora

Z okazji zbliżającej się premiery słuchowisk o przygodach Donny Noble i Dziesiątego Doktora, David Tennant zdradza, czego możemy się spodziewać po nowych historiach.

David Tennant i Catherine Tate powtórzą swoje serialowe role w nowych słuchowiskach od Big Finish. Trzy najnowsze opowieści mają swoją premierę już dzisiaj, 16 maja. Pierwsza z historii to Technophobia napisana przez Matta Fittona, druga Time Reaver jest autorstwa Jenny T. Colgan, trzecią Death and the Queen stworzył James Goss. Poniżej prezentujemy fragmenty wywiadu magazynu Vortex z Davidem Tennantem.

David na temat jego wcześniejszej współpracy z wydawnictwem:

Pierwszy raz współpracowałem z Big Finish z Sylvestrem McCoyem i Sophie Aldred wiele lat temu, to było jeszcze zanim Doctor Who był integralną częścią mojego życia, jak to się dzieje teraz. Zawsze byłem skłonny, by przyjść i zagrać. Wcieliłem się w kilka różnych postaci, raz zagrałem z Davidem Warnerem i zrobiłem też kilka rzeczy o Dalekach z Nickiem Briggsem. To zawsze było coś, co sprawiało mi radość.

David na temat różnicy między pracą w telewizji, a słuchowiskami:

To dość męczące i intensywne, ponieważ robisz historię w jeden dzień, szybciej niż przy pracy w Radio 4, ale jest w tym taka energia, że nie możesz się powstrzymać, by się nie dać ponieść. Zrobienie odcinka serialu w telewizji zajmowało około dwóch tygodni!

David o powrocie do roli Dziesiątego Doktora:

To była naprawdę dobra zabawa. Byłem trochę zdenerwowany, czy wcielę się w rolę z łatwością, czy będzie to trochę trwało, ale naprawdę czułem się bardziej, jakbym wkładał ponownie wygodną parę spodni, niż szorstką kamizelkę.

David o pracy z Catherine Tate:

Catherine i ja dogadujemy się świetnie, od momentu, gdy tylko pojawiła się na moment w Dniu Zagłady („Doomsday”). Przyszła i nakręciła cliffhanger kończący drugą serię. Zajęło to pół godziny i od tego momentu zaczęliśmy się dogadywać i tak już zostało. To coś, co możemy z radością przenosić na nasze postacie.

Na temat słuchowiska Technophobia:

Uwielbiam w pierwszej historii to, że jest w niej całkiem rozpoznawalny, tradycyjny styl Doctora Who. Gdy wydaje się, że maszyny przejmują kontrolę, a są to motywy jakie już widzieliśmy – nagle dostajemy niezwykły zwrot akcji. To cudowny i pozwalający na wyluzowanie się koncept. To nie jest coś, co spotkałem wcześniej w Doctorze Who.

Na temat słuchowiska Time Reaver:

Miło mieć wielką, konkretną historię science-fiction, dziejącą się w wielkim obcym świecie, ale biorąc pod uwagę inne historie, które robiliśmy, wydawać się może, że będzie to typ opowieści o bieganiu z bronią lub tej okropnej maszynie, która ma zniszczyć wszystko, a tymczasem to naprawdę interesująca historia. To opowieść o cywilizacji, która nie posiada takiej samej moralności jak inni oraz o tym jak to może być mylnie odebrane, gdy wyruszą w gwiazdy. Jest tam także kilka cudownych rzeczy o bohaterach.

Na temat słuchowiska Death and the Queen:

Death and the Queen jest jak zakręcona bajka. Posiada elementy, które są głównie śmieszne. Zdecydowanie jest to najbardziej komediowa historia ze wszystkich trzech opowieści. To zawsze działa dla tej pary: Doktora i Donny. Historia zabierze nas też w mroczne, zaskakujące miejsca i pokaże to, co najlepsze w Donnie. Zmierzy się ona ze swoim otrzymanym w końcu bajkowym ślubem, na którym nic nie będzie działo się tak, jak to sobie wymarzyła.

Całość wywiadu oraz wypowiedzi innych członków obsady znajdziecie w tym darmowym magazynie. Słuchowiska możecie zakupić zarówno w wersji cyfrowej jak i na płycie CD na stronie Big Finish. Jesteście nimi zainteresowani? Lubicie duet Doktora i Donny? My biegniemy słuchać!

Źródło: Tennant News

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “David Tennant o nowych przygodach Dziesiątego Doktora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *