Czy to kolejne pożegnanie?

Wiemy już, że czeka nas niedługo pożegnanie z Peterem Capaldim i Stevenem Moffatem. Czy wraz z nimi z doktorowej ekipy odejdzie także Mark Gatiss?

Mark Gatiss to scenarzysta, który miał swój wkład w niemal każdą z nowych serii Doktora Who. Niespokojni nieboszczycy („The Unquiet Dead”) w pierwszej, Magia telewizji („The Idiot’s Lantern”) w drugiej, Zwycięstwo Daleków („The Victory of the Daleks”) w piątej, Nocne koszmary („Night Terrors”) w szóstej, Zimna wojna („Cold War”) i Karmazynowa groza („The Crimson Horror”) w siódmej, Robot z Sherwood („Robot of Sherwood”) w ósmej, Nie zaśniesz już („Sleep No More”) w dziewiątej i ostatni odcinek – Cesarzowa Marsa („Empress of Mars”) w dziesiątej… Przyznacie, że trochę tego jest! Niewykluczone jednak, że na tym się skończy i w nowej epoce, w której królować będzie Chris Chibnall, miejsca dla Marka Gatissa już nie będzie.

Gatiss i Moffat to bliscy współpracownicy – duet tworzący nie tylko Doktora Who, ale także Sherlocka. Zapytano więc Marka Gatissa, czy odejdzie wraz ze swoim przyjacielem, rezygnując z pracy nad Doktorem Who. Odpowiedział następująco:

Chciałbym zostać w ekipie Doktora Who, ale jeszcze nic nie wiadomo. Koniec epoki to bardzo ciekawy moment. Kiedy odchodził Russell T Davies, nie odczuwałem tego tak mocno, bo pałeczkę przejmował Steven i miałem poczucie większej ciągłości niż teraz.

Krążą plotki o tym, że Chris Chibnall ma plan mocniej odróżnić swoją nową epokę od poprzednich.

Nie mam żadnych informacji z wewnątrz, ale myślę, że Chris Chibnall ma już skompletowaną zupełnie nową ekipę. Chyba nikt nie wie niczego na pewno, to takie ekscytujące!

Będzie wam przykro, jeśli okaże się to prawdą? A może wolelibyście zobaczyć, na co ciekawego wpadną ci dwaj niezwykle kreatywni scenarzyści, gdy zostanie z nich zdjęty ciężar tworzenia Doktora Who?

Źródło: RadioTimes

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who