Czwarty, Cybermeni i… Jamie!

„We meet again, Doctor…” – takimi słowy mógłby Cyberkontroler przywitać się z Czwartym, gdyż Big Finish zapowiedziało ich spotkanie na 2015 rok.

Przeznaczenie Krelos („The Fate of Krelos”) będzie pierwszym spotkaniem czwartej inkarnacji Doktora ze swym drugim najczęstszym wrogiem, od czasu ich jedynego wspólnego telewizyjnego występu w historii Zemsta Cybermenów („Revenge of the Cybermen”) z 1975 roku. W słuchowisku wystąpią także Louise Jameson i John Leeson, czyli odpowiednio Leela i K9, którzy po raz pierwszy będą walczyć z Cybermenami u boku Władcy Czasu.

Miejscem akcji jest tytułowa planeta, na której ląduje TARDIS w wyjątkowo niebezpiecznym czasie. Gościnnie wystąpią Michael Cochrane, znany z historii Czarna Orchidea i  Światło Ducha (odpowiednio „Black Orchid” i „Ghost Light” – udostępniliśmy napisy do drugiej historii tutaj) jako Geralk, oraz Veronica Roberts jako Relly.

W następnym słuchowisku, Powrót na Telos („Return to Telos”), Czwarty Doktor powróci na planetę, którą Cybermeni zaadaptowali na swój drugi dom*. Ponownie spotka tam Jamiego, czyli powracającego w tej roli Frazera Hinesa, oraz Petera Haydona, powtórnie w tej roli Bernarda Holleya.

O tym spotkaniu po latach tak mówi scenarzysta i reżyser słuchowisk, a także głos Daleków i Cybermenów w odcinkach serialu po 2005 roku, Nicholas Briggs:

Nie chcę zdradzać wiele, ale mogę powiedzieć, że nastąpi powrót Cybermenów z okresu historii „The Tomb of the Cybermen” („Grobowiec Cybermenów”) z ich cudownie monotonnymi głosami. To było bardzo interesujące wyzwanie – choć miałem całkiem duży ból głowy od używania elektronicznej krtani. I rzeczywiście, Peter Haydon jest częścią fabuły, pomimo jego nagłej śmierci pod koniec pierwszej części „Grobowca Cybermenów”! W jaki sposób? Będziecie musieli się sami o tym przekonać…

Mamy także powrót Frazera w roli Jamiego, na dodatek w historii z Czwartym Doktorem… ery czarno-biała i kolorowa „Doktora Who” zderzają się w ekscytującej historii.

Przeznaczenie Krelos oraz Powrót na Telos kończą czwarty sezon Przygód Czwartego Doktora. W 2016 roku rozpocznie się piąty, w czasie którego ponownie w rolę Romany wcieli się Lalla Ward.

Cały czwarty sezon będzie dostępny w promocyjnym pakiecie, w ramach którego będzie można zakupić Doctor Who: Philip Hinchcliffe Presents, zbiór słuchowisk na podstawie scenariuszy producenta serialu z lat 1975-77, Philipa Hinchcliffe’a.

* – Po raz pierwszy odwiedzamy Telos wraz z Drugim, Jamiem i Victorią Waterfield w obecnie trzeciej w całości istniejącej historii tej inkarnacji Doktora, Grobowiec Cybermenów („The Tomb of the Cybermen”).

Źródło: Big Finish ProductionsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *