Co z Doktor na święta?

Od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że w tym roku nie będzie świąt. To znaczy będą święta, ale nie będzie świątecznego odcinka, więc co to za święta…

Rzeczywiście, jesteśmy świadkami śmierci tradycji i wpływania na nowe wody – BBC zrezygnowało z Bożego Narodzenia z Doctor Who, a zamiast niego w towarzystwie Doktor powitamy nowy rok.

Zanim zaczniemy lamentować, że nic już nie będzie takie samo – zastanówmy się, czy to nie wyjdzie serialowi na dobre. Wbrew pozorom mało kto ma w święta czas, by siedzieć przed telewizorem. Wyczerpał się już też chyba fabularny potencjał Bożego Narodzenia – cała symbolika została już użyta na wszystkie możliwe sposoby. Może warto spróbować czegoś nowego? Zwłaszcza że Doctor Who nie ma zbyt wiele wspólnego z żadną religią, a Wielka Brytania jest wielokulturowa. Pozostajemy więc entuzjastyczni – nie ma już wątpliwości, że 2019 rok będzie wspaniały, skoro wkroczymy w niego z Trzynastą Doktor!

Jak powiedział Chris Chibnall:

Jesteśmy zachwyceni, mogąc rozpocząć nowy rok z przytupem. Trzynasta Doktor wraz z przyjaciółmi zmierzą się ze straszliwą obcą siłą w wypełnionym akcją, godzinnym odcinku.

Mamy też wstępny opis odcinka:

W Nowy Rok przerażająca siła zaczyna wyłaniać się z momentów w ziemskiej historii.

Czy kiedy Doktor, Ryan, Graham i Yaz wrócą do domu, będą w stanie powstrzymać zagrożenie, które rzuci cień na Ziemię?

Brzmi jak klasyczna inwazja. A zło wyłaniające się z ziemskiej historii brzmi jak najbardziej doktorowy pomysł w dziejach. Będzie na co czekać!

Lubiliście odcinki świąteczne? Będziecie tęsknić czy też jesteście gotowi na zmianę?

Źródło cytatów: Express

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who