Co w trawie piszczy? #2

Minęło nieco czasu od ostatniego wpisu z tego cyklu, kiedy wydarzenia w Europie i na świecie nie zwalniały. Brexit znów odwleczono w czasie, kalifornijskie lasy stoją w ogniu, a była i obecna ekipa Doktora Who też wcale nie próżnowały.

MAJ – CZERWIEC – LIPIEC – SIERPIEŃ – WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK 

David Tennant

Halloween na wyciągnięcie ręki a do samych świąt też zostało niewiele czasu. Naturalnym jest więc, że BBC wzięło się za organizowanie corocznej akcji Children in Need, a David Tennant zdecydował się wziąć udział w tegorocznej edycji. Zaśpiewa hit zespołu The Proclaimers  – Sunshine On Leith. W projekcie uczestniczyć będą także gwiazdy takie jak: Helena Bonham Carter, Jim Broadbent, Olivia Colman, Shaun Dooley, Luke Evans, Suranne Jones, Adrian Lester, Himesh Patel czy Jodie Whittaker.

Channel 4 jest w trakcie realizacji projektu Deadwater Fell, którego premiera odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Jedną z głownych ról zagra nie kto inny a David Tennant – sądząc z pierwszych opisów fabuły, możemy spodziewać się dobrej dramy!

David zdecydował się również podkładać głos postaci w grze Gen:LOCK, dostępnej na różnych platformach streamingowych takich jak iTunes,  Amazon, Playstation czy Xbox.

Jeśli chodzi o Netflixa, Tennant pojawi się po raz kolejny w drugim sezonie Final Space, który pojawi się na platformie już w listopadzie.

Steven Moffat

U Moffata niewiele się zmieniło… Chociaż wieść gminna niesie, że zakończyły się zdjęcia do pierwszego sezonu Draculi. I że w towarzystwie Neila Gaimana, Karen Gillan i kilku innych geeków wybrał się na sztukę Lungs. :)

Peter Capaldi

…zagra w sequelu Suicide Squad! Nie jestem pewna na ile to dobra wiadomość, jako że nie jestem fanką pierwszego filmu z serii, ale kto wie, może obecność Doktora w uniwersum DC sprawi, że przestanę kręcić nosem! Ciekawy jest za to wybór, hmmm, fryzury, ale wygląda na to, że komiksowe złole nie są fanami włosów na głowie ;)

Matt Smith

Fani teatru znajdą Matta na deskach West Endu, gdzie u boku Claire Foy gra w sztuce Lungs.

Co w trawie piszczy? Matt Smith i Claire Foy wystąpią w sztuce "Lungs".

Karen Gillian

Poza wycieczkami na sztuki, w których występują jej koledzy z planu, Karen wzięła udział w produkcji nowych filmów czerpiących z franczyzy Jumanji.

Jenna Coleman

Jest bardzo aktywna w świecie telewizyjnym. Była obecna w produkcji BBC The Cry,  dalej uczestniczy w projekcie Victorii… Pokazała się także na imprezie letniej organizowanej corocznie w The Serpentine Gallery w Kensington Gardens.


A co w trawie piszczy w związku z nadchodzącymi projektami? Dowiemy się już po świętach Bożego Narodzenia :)

Poprzedni tekst z cyklu znajdziecie tutaj.



Katarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *