Chris Chibnall o tym, dlaczego prawie odrzucił propozycję przejęcia Doctor Who

Skończył się już tegoroczny San Diego Comic Con, wraz z którym docierały do nas pierwsze prawdziwe informacje i wywiady o 11 serii i nowej erze historii Doctor Who. Poniżej znajdziecie tłumaczenie wywiadu, którego udzielił Chris Chibnall, nowy główny scenarzysta serialu.

Jak wyznaje Chris Chibnall, kiedy już podjął decyzję o przejęciu serialu, wiedział co chce z nim zrobić:

Czułem, że wiem, dokąd chcę go poprowadzić i w jaki sposób będzie powiązany ze światem, w którym dziś żyjemy. Oczywiście decyzja Petera Capaldiego o odejściu otworzyła nas na pewne wybory… Było dla mnie jasne, co chcę zrobić i w jaki sposób się to stanie.

Przyznaje jednak, że dopóki nie otrzymał tej propozycji, nigdy nie myślał o byciu producentem wykonawczym Doctor Who:

Nie chodziłem i nie wymyślałem, co bym zrobił, gdyby. Nie, w żadnym wypadku. Nigdy nie spodziewałem się, że dostanę tę pracę. Nie siedziałem w domu i nie myślałem „Chciałbym zrobić to…”, ponieważ robiłem inne rzeczy.

Nie, to się nie stało, kiedy złożono mi propozycję. Pierwsze, o czym pomyślałem, to: „Nie chcę tego robić”, a dopiero potem przyszło „Och, moglibyśmy zrobić to i to…”. Wtedy pojawiły się pomysły i w pewien sposób łączyły się…

Myślałem: „Och, to byłby… tam polecą, a to oddaje hołd serialowi, ale też dodaje nową jakość – mam nadzieję!”.

Zdjęcie promocyjne z Jodie Whittaker jako Trzynastą Doktor. Whittaker w stroju Doktor obrócona do ekranu lewym profilem podnosi kaptur swojego płaszcza.

Chibnall dodaje jednak, że prawie odrzucił propozycję przejęcia sterów serialu:

To ogromna praca. Miejsce serialu w kulturze popularnej, a także globalnie… I, oczywiście, pisałem odcinki w trakcie całego New Who, więc widziałem, jak robił go Russell T Davies i jak robił go Steven Moffat. Kręciłem się też przy Torchwood

Wiedziałem, jaki to ogrom pracy i jak bardzo zmieni to życie moje i mojej rodziny… Nie spodziewałem się, że mi go zaoferują i miałem już plany odnośnie tego, czym zajmę się po Broadchurch i nie były tym.

Zajęło mi więc chwilę, zanim się zgodziłem.

Ostatecznie jednak Chibnall jest zadowolony z decyzji, którą podjął i jak mówi, nie mógłby być z niej szczęśliwszy:

To ostra jazda pełna emocji, dreszczy i lęków z grupą nowych przyjaciół.

Jak wam się podobają te informacje? Też myślicie, że Chris Chibnall to dobry wybór na producenta wykonawczego Doctor Who? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: Digital Spy

Daj na ciastko!


Istota żywiąca się absurdem, fantastyką, serialami i muzyką alternatywną. Uwielbia książki w każdej postaci. Korektorzy z zamiłowaniem, choć przecinki czasem odmawiają współpracy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who