Chris Chibnall o tym, dlaczego prawie odrzucił propozycję przejęcia Doctor Who

Skończył się już tegoroczny San Diego Comic Con, wraz z którym docierały do nas pierwsze prawdziwe informacje i wywiady o 11 serii i nowej erze historii Doctor Who. Poniżej znajdziecie tłumaczenie wywiadu, którego udzielił Chris Chibnall, nowy główny scenarzysta serialu.

Jak wyznaje Chris Chibnall, kiedy już podjął decyzję o przejęciu serialu, wiedział co chce z nim zrobić:

Czułem, że wiem, dokąd chcę go poprowadzić i w jaki sposób będzie powiązany ze światem, w którym dziś żyjemy. Oczywiście decyzja Petera Capaldiego o odejściu otworzyła nas na pewne wybory… Było dla mnie jasne, co chcę zrobić i w jaki sposób się to stanie.

Przyznaje jednak, że dopóki nie otrzymał tej propozycji, nigdy nie myślał o byciu producentem wykonawczym Doctor Who:

Nie chodziłem i nie wymyślałem, co bym zrobił, gdyby. Nie, w żadnym wypadku. Nigdy nie spodziewałem się, że dostanę tę pracę. Nie siedziałem w domu i nie myślałem „Chciałbym zrobić to…”, ponieważ robiłem inne rzeczy.

Nie, to się nie stało, kiedy złożono mi propozycję. Pierwsze, o czym pomyślałem, to: „Nie chcę tego robić”, a dopiero potem przyszło „Och, moglibyśmy zrobić to i to…”. Wtedy pojawiły się pomysły i w pewien sposób łączyły się…

Myślałem: „Och, to byłby… tam polecą, a to oddaje hołd serialowi, ale też dodaje nową jakość – mam nadzieję!”.

Zdjęcie promocyjne z Jodie Whittaker jako Trzynastą Doktor. Whittaker w stroju Doktor obrócona do ekranu lewym profilem podnosi kaptur swojego płaszcza.

Chibnall dodaje jednak, że prawie odrzucił propozycję przejęcia sterów serialu:

To ogromna praca. Miejsce serialu w kulturze popularnej, a także globalnie… I, oczywiście, pisałem odcinki w trakcie całego New Who, więc widziałem, jak robił go Russell T Davies i jak robił go Steven Moffat. Kręciłem się też przy Torchwood

Wiedziałem, jaki to ogrom pracy i jak bardzo zmieni to życie moje i mojej rodziny… Nie spodziewałem się, że mi go zaoferują i miałem już plany odnośnie tego, czym zajmę się po Broadchurch i nie były tym.

Zajęło mi więc chwilę, zanim się zgodziłem.

Ostatecznie jednak Chibnall jest zadowolony z decyzji, którą podjął i jak mówi, nie mógłby być z niej szczęśliwszy:

To ostra jazda pełna emocji, dreszczy i lęków z grupą nowych przyjaciół.

Jak wam się podobają te informacje? Też myślicie, że Chris Chibnall to dobry wybór na producenta wykonawczego Doctor Who? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: Digital Spy

Daj na ciastko!


Głównie pustka. Trochę gwiazd. Na co dzień pisze, czyta, ogląda, pisze, słucha muzyki alternatywnej, zajmuje się korektą, słucha Radiohead, pisze oraz pisze. Używa zaimków żeńskich lub liczby mnogiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *