Charlie Brooker chciałby napisać odcinek Doctora Who

Charlie Brooker zdradził, że chciałby napisać odcinek Doctora Who. Wyjawił także, że został o to kiedyś poproszony.

Charlie Brooker, który jest twórcą serialu Black Mirror, wypowiedział się na temat udziału w produkcji Doctora Who. Okazało się, że został już kiedyś poproszony o napisanie odcinka, niestety był wtedy zajęty. Scenarzysta powiedział:

Zostałem poproszony o napisanie odcinka Doctora Who, ale po prostu nie miałem czasu. To było naprawdę irytujące. Byłem naprawdę zajęty, a nikt od tamtej pory ponownie się do mnie w tej sprawie nie odezwał. To było tak, jakby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poprosiło cię o zrobienie czegoś.

Co Brooker miałby w planach?

To byłoby świetne zrobić naprawdę okropny odcinek świąteczny i zrujnować wszystkim święta.

A jaki byłby to odcinek?

Gdybym go miał napisać, są pewne rzeczy, które mógłbym zrobić. Nie chciałbym o tym mówić, bo co byłoby gdyby poprosili mnie o to w przyszłości? Chciałbym zrobić naprawdę straszny odcinek, nadal bardzo lubię Płaczące Anioły.

Autor podkreślił, że stworzenie odcinka to duża odpowiedzialność. W jego odcinku znalazłoby się także miejsce dla aktorki Gugu Mbatha-Raw, która obecnie gra w Black Mirror, a wcześniej wcielała się również w rolę siostry Marty Jones. Brooker zwrócił się do aktorki:

Oczywiście Gugu wróciłaby do serialu, czemu Tish Jones nie jest nową towarzyszką?

Aktorka zasugerowała, że sam byłby świetnym Doktorem. Scenarzysta zaśmiał się:

Byłbym okropnym Doktorem. Wylądowałbym na planecie i powiedział: O kurwa, po co w ogóle tutaj przyleciałem?

Taki Doktor z pewnością byłby ciekawą postacią.

Oglądacie serial Black Mirror? Chcielibyście żeby Charlie Brooker napisał odcinek Doctora Who? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: Radio TimesRadio Times

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who