Pierwsze informacje o 11 serii Doctor Who

Stało się! Poznaliśmy towarzyszy nowej Doktor oraz format jedenastej serii!

Znany brytyjski aktor, piłkarz, piosenkarz i prezenter telewizyjny Bradley Walsh wcieli się w bohatera o imieniu Graham. Aktorka Mandip Gill zagra rolę Yasmin, a bohater Tosina Cole’a będzie nazywał się Ryan. Dodatkowo wiemy już, że aktorka i piosenkarka Sharon D Clarke ma pojawiać się w serialu w powracającej roli.

Jedenasta seria składać się będzie z dziesięciu 50-minutowych odcinków. Pierwszy odcinek potrwa godzinę. Seria zadebiutuje jesienią 2018 roku.

Jodie Whittaker powiedziała:

Jestem podekscytowana, że przeżyję tę wspaniałą przygodę z Mandip, Tosinem i Bradleyem. To drużyna marzeń!

BBC potwierdziło, że trójka bohaterów będzie podróżować z Doktor w TARDIS:

Nowy główny scenarzysta i producent wykonawczy, Chris Chibnall, który zdecydował obsadzić kobietę w roli Doktor, zaskoczył nas także tym, kto będzie podróżował z nią w TARDIS – będzie to drużyna nowych postaci.

Również Chris Chibnall nareszcie przerwał milczenie:

Nowa Doktor będzie potrzebowała nowych przyjaciół. Jesteśmy podekscytowani i witamy Mandip, Tosina i Bradleya w rodzinie Doctor Who. Cała trójka jest najjaśniejszymi talentami Wielkiej Brytanii i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, jak wkraczają w nowe przygody z Doktorem Jodie. Wraz z nimi cieszymy się, że do obsady dołącza także Sharon D Clarke.

Bradlay Walsh skomentował:

Pamiętam, jak oglądałem Williama Hartnella jako Pierwszego Doktora. Czarno-białe obrazy sprawiały, że serial był straszny dla takiego młodziaka jak ja. Byłem przerażony i mimo że oglądałem większość serialu schowany za sofą i przez palce, to zostałem jego fanem. Następne wspomnienie – stałem wieki w kolejce, by dostać się do kina Carlton na film Doctor Who z Peterem Cushingiem w kolorze. Czy jestem podekscytowany tym, że będę częścią nowej epoki Doktora? O tak!

Mandip Gill dodała:

Jestem przeszczęśliwa, że dołączam do rodziny Doctor Who. To serial-legenda z niesamowitymi fanami i nie mogę się doczekać wszystkiego, co mi przyniesie. Niektóre rolę wydają się nieosiągalne, dopóki ci ich nie zaproponują i to jedna z takich ról. Nie mogłam w to uwierzyć przez kilka pierwszych tygodni. Pracowanie z ludźmi takimi jak Jodie, Bradley i mój stary przyjaciel Tosin jest wspaniałe. Ten serial ogromnie różni się od tego, nad czym wcześniej pracowałam i ta część ekscytuje mnie najbardziej.

Tosin Cole również dorzucił swoje trzy grosze:

Jestem wdzięczny i podekscytowany tym, że jestem częścią tej podróży z taką drużyną. Nie mogę się doczekać, by wskoczyć do świata Doctor Who. 

Matt Strevens, producent wykonawczy z BBC Studios, również skomentował to ogłoszenie:

Jestem szczęśliwy, mogąc przywitać Bradleya, Mandip i Tosina w nowej rodzinie Who.

A Piers Wenger, kontroler seriali fabularnych BBC, dodał:

Obsadzenie Mandip, Tosina i Bradleya to oznaka ambicji twórczych Chrisa Chibnalla, które scenarzysta wnosi do Doctor Who. On już stworzył historię, obsadzając Jodie w roli Doktor. Te trzy nowe postacie tworzą nową drużynę w TARDIS, której nie możecie przegapić.

Co sądzicie? Podoba wam się nowa obsada i zmiana formatu serialu?

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who