Audiobooki powieści z Dziesiątym Doktorem już w sprzedaży!

Wetworld – Mark Michalowski (czyta Freema Agyeman)

Kiedy TARDIS fatalnie ląduje na bagnach planety Sunday, Doktor nie ma wyjścia i musi opuścić Marthę, by znaleźć pomoc. Spokojne bagna Sunday to tylko złudzenie i nawet TARDIS nie będzie w stanie ciągle chronić Marthy. Ludzcy pionierzy z Sunday muszą sami zmierzyć się z niebezpieczeństwem – są teraz sami i bezdomni. Uświadamiają sobie, że przyroda na tej planecie nie jest aż tak nieszkodliwa, jak im się wydawało.

Czemu wydry dziwnie się zachowują i co za stworzenie z bagien interesuje się ludźmi oraz nowo przybyłymi? Doktor i Martha będą walczyć, by upewnić się, że ludzka inteligencja nie stanie się największym z możliwych zagrożeń.

Sick Building – Paul Magrs (czyta Will Thorp)

Świat Tiermanna: planeta pokryta zimowymi lasami z wędrującymi po niej tygrysami szablozębnymi i innymi dzikimi bestiami. Doktor przybywa, by ostrzec profesora Tiermanna, jego żonę i syna o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Rodzina Tiermannów żyje w luksusowym, fantastycznym, futurystycznym i w pełni zautomatyzowanym wymarzonym domu mieszczącym się pod nieprzeniknionym polem siłowym. Niestety nie ochroni ich ono przed Voracious Craw – ogromne, kosmiczne stworzenie bez skrupułów zmierza do ich domu. Gdy się zjawi, wszystko zostanie przez nie pożarte. Czy rodzinie uda się w porę uciec? Gdy pole siłowe zaczyna się załamywać, a dom marzeń sam decyduje, kto powinien go opuścić, bohaterowie stają się zdesperowani.

The Pirate Loop – Simon Guerrier (czyta Freema Agyeman)

Doktor był wszędzie i zawsze w całym wszechświecie i wydaje się, że zna wszystkie odpowiedzi. Zapytaj go jednak, co stało się z kosmicznym statkiem Brilliant, a nie będzie miał o tym bladego pojęcia.

Czy wpadł do słońca, czy może do czarnej dziury? Czy został zestrzelony w pierwszych chwilach galaktycznej wojny? I o co chodzi z tajemniczą, eksperymentalną próbną jazdą? Doktor jest kapryśny, ale jeśli Martha bardzo chce poznać prawdę, zgodzi się, by wylądować TARDIS na Brilliant kilka dni przed jego zniknięciem. Będą mogli zobaczyć je na własne oczy…

Doktor pozna wkrótce okropną prawdę, a Martha nauczy się, że musi uważać na to, czego sobie życzy. Na pewno nie liczyła na chaos, śmierć i kosmicznych piratów o twarzach borsuków.

Peacemaker – James Swallow

Spokojne i ciche domostwo na zachodzie Ameryki w 1880 roku zostaje zakłócone przez przybycie dwójki tajemniczych obcych szukających uzdrowiciela. Gdy farmer odmawia im pomocy, ścierają jego dom z powierzchni Ziemi przy pomocy broni strzelającej kulami energii. Doktor i Martha w miasteczku Redwater usłyszą o cudownym sprzedawcy, którego opatentowane leki leczą pacjentów.

Gdy badają sprawę, odkrywają, że prawda jest o wiele dziwniejsza i niebezpieczniejsza. Złapani pomiędzy prawo o broni a zabójczy plan międzygalaktycznych najemników, bohaterowie przekonają się, jak bardzo zachód może być dziki….

Każda z tych historii brzmi interesująco. Chcielibyście je przeczytać lub usłyszeć? Która z nich brzmi najbardziej kusząco?

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITE

1 2

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who