W najnowszej kolekcji od BBC czekają na was audiobooki powieści z Dziesiątym Doktorem. Jest to osiem historii, które zostały wydane w formie powieści w 2007 roku, a teraz będziemy mogli ich posłuchać.

Opowieści czytane są przez aktorów, którzy występowali w Doctor Who: Freemę Agyeman (Martha Jones), Adjoę Andoh (matka Marty – Francine Jones), Reggie Yates (brat Marty – Leo Jones) i Willa Thorpa (Toby Zed w odcinkach Nieprawdopodobna planeta/Szatańska pułapka („The Impossible Planet ”/„The Satan Pit”)).

Oto jak prezentuje się zestaw:

Sting of the Zygons – Stephen Cole (czyta Reggie Yates)

TARDIS z Marthą i Doktorem na pokładzie ląduje w Lake District w 1909 roku. Mała wioska jest terroryzowana przez ogromnego, pokrytego łuskami potwora.

Poszukiwania nieuchwytnej „Bestii z Westmorland” trwają. Odkrywcy, przyrodnicy i łowcy z całego kraju przybywają na wzgórza. Król Edward VII wraz z rycerstwem jest w drodze, by przyłączyć się do polowania, a nad jeziorami pojawia się ktoś o wiele bardziej niebezpieczny niż potwór. Doktor zostanie wkrótce wplątany w plany starego i niebezpiecznego wroga. Gdy łowcy sami stają się zwierzyną, zaczyna się desperacka walka – a przyszłość całego świata wisi na włosku…

The Last Dodo – Jacqueline Rayner (czyta Freema Agyeman)

Doktor i Martha wyruszają odszukać ostatniego ptaka Dodo. TARDIS zabiera ich do tajemniczego Muzeum Ostatnich. Właśnie tam w sekcji planety Ziemia odkrywają każdy gatunek, który wyginął do czasów współczesnych Marcie. Wszystkie żyją i są w stanie anabiozy*. Jedyną misją muzeum jest ochrona – zbieranie ostatnich osobników zagrożonych gatunków z całego wszechświata. Lecz eksponaty zaczynają znikać…

Czy Doktor zdąży rozwiązać zagadkę zanim kurator muzeum doda do swojej kolekcji ostatniego Władcę Czasu?

*Anabioza – stan krańcowego obniżenia aktywności życiowej organizmu, zwykle w odpowiedzi na niekorzystne warunki środowiska naturalnego – przyp. red.

Wooden Heart – Martin Day (czyta Adjoa Andoh)

Ogromny statek kosmiczny, sprawiający wrażenie opuszczonego, powoli płynie w kierunku głębokiej kosmicznej próżni. Martha i Doktor zwiedzają dryfujący grobowiec i odkrywają, że może jednak nie są w nim sami. Kto przeżył katastrofę, która zgładziła resztę załogi? Co nadal zasila statek? I dlaczego w środku pojazdu pojawiły się zalesione wsie?

Gdy Doktor i Martha podróżują przez las, odkrywają tajemniczą, spowitą mgłą wioskę. Traumatyzowaną ginącymi dziećmi i proroctwami destrukcji…

 Forever Autumn – Mark Morris (czyta Will Thorp)

W miasteczku Blackwood Falls leżącym w Nowej Anglii jest już prawie Halloween. Papierowe kościotrupy wiszą na oknach, a wyrzeźbione dynie spoglądają na ludzi, leżąc na gankach.

Doktor i Martha szybko odkrywają, że nie będzie to normalne Halloween. Jaki sekret skrywa pradawne drzewo i książka odkryta w jego kojarzeniach? Co powstaje w nocy w miejscowym kościele, zamykając usta tym, którzy są jego jedynymi świadkami? Dlaczego nieszkodliwe halloweenowe pułapki upiornie ożywają?

Gdy koszmarne istoty grasują na ulicach, Doktor i Martha muszą walczyć, by uchronić mieszkańców oraz siebie samych przed makabrycznym losem.

Kolejne audiobooki znajdziecie na następnej stronie!

PATRONITE

1 2


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.