Steven Moffat opowiada o tajemnicy Orsona Pinka

Niejeden fan zmagał się z tajemnicą istnienia Orsona Pinka. Kim tak naprawdę była ta postać? Czy na pewno była powiązana z Clarą? Steven Moffat wypowiedział się niedawno w tej kwestii. 

Scenarzysta Doctora Who, Steven Moffat, poruszył temat tajemnicy postaci Orsona. Wyglądający podobnie do Danny’ego Pinka, którego także zagrał Samuel Anderson, Orson Pink pojawił się w odcinku Posłuchaj („Listen”), gdzie okazało się, że podróże w czasie są u niego rodzinną tradycją, tak jak „głupiutkie historyjki” opowiadane przez jednego z jego pradziadków. Zasugerowano nam wtedy, że pradziadkami Orsona są Clara Oswald i Danny Pink. Odpowiadając na zapytanie fana o rzeczonych przodków, Moffat powiedział Doctor Who Magazine:

Do głowy przychodzą mi różne wyjaśnienia, ale najbardziej oczywiste jest takie, że Orson pochodzi od innej strony rodziny. Orson wiedział o bohaterskim poświęceniu Danny’ego, ponieważ Clara skontaktowała się z rodziną Pinka po wydarzeniach w Śmierci na Niebie („Death in Heaven”) (postąpilibyście tak samo, prawda?). Powiedziała im co zrobił i dlaczego. Podarowała im także małego żołnierzyka, na pamiątkę wielkiego człowieka i świetnego żołnierza – a także dlatego, że wiedziała, iż zabawkowy żołnierzyk musi pozostać w rodzinie Pinków.

Główny scenarzysta dodał także:

Teraz to wszystko jasno do mnie dociera – to właśnie to mogło się stać – ale nie mówię, że tak było. Nic nie jest pewne dopóki nie znajdzie się w serialu. Wiedząc jak seria się zakończy, byliśmy ostrożni, aby w Posłuchaj nie zdefiniować dokładnie jakie to było połączenie.

Oczywiście wszyscy pamiętamy też, że Danny Pink dorastał w sierocińcu. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że jego rodzice, czy inni dorośli krewni byli martwi, albo że mały Rupert nie posiadał rodzeństwa, czy kuzynostwa, tak więc teoria Moffata nie jest aż tak nieprzemyślana, jak mogłoby się wydawać.

A jak wam podoba się takie wytłumaczenie? Jakie są wasze teorie? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Źródło: Cultbox

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who